\"\"

שאלות ותשובות

בית/שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

לכולם, למי שרוצה לעסוק בצורפות למקצוע, כתחביב, ובכלל למי שרוצה לעסוק בתחום תכשיטי המתכת (תחום מרתק אגב)

לקורסי המתחילים אין צורך בידע קודם, אנו מלמדים את טכניקות העבודה מהבסיס.

קורסי הצורפות למתחילים נפתחים בתחילת השנה, ולעיתים אנו פותחים גם קורס מרוכז במועד חורף, מידע על פתיחת ההרשמה יעודכן במדור “מה חדש“.

מכמה סיבות:

  1. כמו בתחומים רבים יש את שלב הלימוד ואת שלב ההפנמה. לכן דווקא לימודים שניתנים פעם או פעמיים בשבוע מאפשרים לתרגל בבית לחזור ולהפנים –זו הדרך האופטימאלית ללימוד צורפות.
  2. חלק גדול מהסטודנטים הם אנשים בעלי עיסוקים נוספים, פגישה של אחת או שתיים בשבוע מאפשרת לסטודנט לשלב בין הלימודים לעבודה.
  3. שכר הלימוד של לימודי צורפות  מקצועיים הוא משמעותי, מאחר וחלק חשוב בלימודים הוא הפנמה (כפי שהוסבר בסעיף 1) אני מעדיפה שבמחיר של עוד ימי לימודים יקנה כל אחד בית מלאכה הביתה וכך יוכל למצות ולהמשיך את עבודת הצורפות בשעות הפנאי ובעתיד…

במהלך הלימודים עוסקת הסדנה בפעילויות ופרויקטים עם גורמים חיצוניים, חלקם מסייעים במציאת עבודה לתלמידים. כמו כן, פונים מעת לעת גופים בתחום המבקשים את תלמידי הסדנה לעבודה. אנו מצידינו מנסים “לשדך” בין הסטודנטים לבתי המלאכה השונים – במידת האפשר.

כל תלמיד בקורס שנתי יכול להשתתף בתערוכת הבוגרים בסיום שנת הלימודים. בתערוכות שונות אחרות, כדוגמת Imagine, מוזמנים להשתתף כל מי שיש לו ידע בהכנת תכשיטים, ועומד בדרישות הפרויקט. כאשר ניפתח פרויקט שכזה הוא מפורסם באתר כולל התנאים להתקבל אליו.

בסדנה מתקיימים קורסים למתקדמים, כל מי שידע לו ידע בצורפות מוזמן לפנות אלינו, ולהיפגש איתנו לייעוץ בנושא, על כוס קפה וללא התחייבות. האפשרויות העומדות בפני צורפים או סטודנטים מתקדמים הם – קורסים שנתיים כגון קורס צורפות מתקדמים, מודלים בשעווה, ועוד.

לרשות הצורפים הוותיקים והסטודנטים עומדים מגוון של קורסים קצרים לבעלי ידע בצורפות בין 1 ל- 9 פגישות, תלוי בנושא – המאפשרים לימוד ספציפי של נושא ייחודי.

לא, בתחילת השנה ולאורך השנה התלמידים מקבלים תיק כלי עבודה המלא בכלים בסיסיים הביתה. בכיתה יש לתלמיד כל מה שהוא זקוק לו. כך שאין צורך לבוא לסדנה עם כלי עבודה. יחד עם זאת במידה וירצה התלמיד לרכוש עמדה מלאה הביתה, יינתן הסבר לגבי רכישתם של כלים וחומרים. דבר זה נעשה בהדרגה על פי נושאי הקורס.

קורסי הבסיס בצורפות הנם קורסים רחבי ידע, ולכן נמשכים 50-39 מפגשים (בהתאם למסלול הלימודים).
קורסים קצרים יותר בסדנה מיועדים לקורסי התמחות לבעלי ידע בצורפות.
כמו כן, קיימים קורסים קצרים להעשרה שאינם דורשים כל ידע קודם בצורפות ופתוחים גם למי שאין לו ידע בתחום.

האמת, שבאמת אי אפשר לדעת מראש.
עד שלא מנסים – לא יודעים.
מניסיוני רב השנים, אני יכולה לומר בוודאות שצורפות היא ממש שפה חדשה, אין צורך בכישרון בציור, כפי שנידמה – הדבר המשמעותי ביותר שכל אחד ממש חייב כשהוא נירשם ללימודי צורפות זה – רצון אמיתי לגעת בחומר להתנסות – ואז ההצלחה ודאית – כל אחד על פי טעמו ורמתו – אבל באמת שכולם יכולים!

צורפות ושיבוץ אבנים הם שני מקצועות נפרדים, יחד עם זאת את השיבוץ הבסיסי והכנת התכשיט עם בית אבן עושים גם צורפים. לכן אנו מלמדים שיבוץ בסיסי כבר בשנה הראשונה.

הלימודים מוכרים למורים בשנת השבתון, לחלק מהמורים ללימודי רשות ולחלק ללימודי חובה, את כל הסיכומים יש לעשות עם המפקח לפני ההרשמה. המורים נרשמים לסדנה באופן אישי ואת ההתחשבנות הם מנהלים מול הקרן. אנו כמובן נותנים את כל האישורים הנדרשים.

לא. אם עובדים על פי ההנחיות אין כל סכנה (די דומה למטבח האישי אצל כל אחד בביתו)

בתום קורס יסודות הצורפות, תוענק תעודה מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (לעומדים בתנאים ובמטלות).

הלימודים הם בקבוצות של בין 6 ל – 15 תלמידים תלוי במקצוע הנלמד.
הסטנדרט הוא שמעל 8 תלמידים יש בכל כיתה 2 מדריכים.

מחיר הקורס כולל את כל מה שדרוש לתרגילי החובה. ובנוסף תיק כלי עבודה המיועד הביתה.
כמו כן, הקורס כולל את כלי העבודה לשימוש בכיתה (אין צורך לבוא עם תיק כלי עבודה) כולל מתכות לתרגול של נושאי החובה – מתכות מסוג פליז ונחושת.
דברים מתכלים כגון משוריות וניירות לטש, ניתנים בתחילת השנה, במידה ויש צורך – ניתן לרכוש את הדברים הללו.

התקשרו למשרד הסדנה 09-7461715 או למייל hasadna2@zahav.net.il
ניתן לשלוח הודעות WhatsApp בלבד למספר 050-8181306 ואנו נחזור אליכם.

את ההרשמה לסדנה ניתן ורצוי לבצע ברגע שאתם יודעים כי אתם רוצים ללמוד צורפות, ככל שתקדימו תוכלו לבחור בקלות את היום והשעה המתאימים לכם. במידה ולא נרשמתם ואתם רוצים להצטרף לקבוצה שהתחילה אנו מאפשרים זאת רק בשיעורים הראשונים – והתחייבות להגיע לשיעורי השלמה להשלמת הפערים.

הלימודים בסדנה ושיטת הלימוד פותחו על ידי צוות הסדנה. חרטנו על דגלינו ליצור אווירה נעימה יחד עם המקצועיות. דרך הלימוד, היא כזו שמבוססת על חוויות של הצלחה – אנחנו לא נותנים אפשרות לא להצליח… דבר המצריך סביבת עבודה הולמת. לכן הסטנדרטים בסדנה הם גבוהים מאוד (אתם מוזמנים לעשות סיבוב). החל מפינות עבודה אישיות הכוללות כלי עבודה אישיים, פינות ליטוש המרוחקות מהכיתה, תערוכות מתחלפות, ומעל הכל שני מדריכים בכל כיתה. הלימודים בשנתיים ביסודות הצורפות כוללים 300 שעות לימוד ובסוף כל שנה אנו מקיימים תהליך עיצוב קונספטואלי המשותף לכל הסטודנטים בשכבות השונות והתערוכה המסכמת והחושפת את כל הסטודנטים מוצגת בלב קניון רמת אביב למשך שבועיים.

אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z