\"\"

הצוות

בית/אודות/הצוות

הצוות

יעל שקדי

יעל ש חתוך

יעל הקימה את הסדנה לצורפות בשנת 1995 ובכך הגשימה את חזונה- ללמד צורפות במסגרת מקצועית ואיכותית ויחד עם זאת נגישה לכל אדם. היא מרכזת את צוות המורים, ובכוחות משותפים מתווה את דרכה של הסדנה. יעל מתרכזת בחקר טכניקות מיוחדות בצורפות, בפיתוח מנגנונים, מנעולים ופטנטים. יעל עוסקת בצורפות משנת 1983, ועבדה במשך שנים ארוכות בבתי מלאכה יוקרתיים בארץ כצורפת, התמחתה בעבודה עם אוכלוסיה בעלת צרכים מיוחדים, ועבדה כמורה לצורפות במשרד הביטחון, בית הלוחם אפקה. יעל למדה במדרשה לאומנות ובבית ספר לאספנות והערכה אומנותית. בוגרת הקולג’ האירופאי לגמולוגיה וכן למדה באקדמיה לצורפות עתיקה בניו יורק, ולומדת כל יום מתלמידיה.

סיגל בצלאל

סיגל ב ציור

תושבת קיבוץ דליה. מורה מובילה בקורסי מתכת בסדנה ומרכזת את קורסי השחלות פנינים ואבני חן. אחראית על פיתוח השתלמויות וקורסים חדשים כגון קורס צריבה במתכת, קורס מוקומה גנה ועוד, כל זאת בשיתוף עם מורים אורחים. סיגל מעצבת את הסדנה, הבית של כולנו. נותנת את הרוח המיוחדת והעיצוב החמים והאסתטי של הסדנה. בעלת סטודיו עצמאי בקיבוץ דליה. מורה לצורפות בסדנה משנת 1996. סיגל בוגרת המכללה הטכנולוגית ת”א במגמת צורפות, בוגרת קורס בפיסול של דרורה בן דור, קורס עיצוב פנים ובוגרת הסדנה לצורפות של יעל שקדי. התמחתה בתחום שיבוץ אבנים ופנינים.

רות טל אל אסטליין

רות,תושבת הרצליה, אמא ל 3 בנות. מורה מובילה במקצועות שונים: מרכזת את מגמת השעווה. מורה מובילה בבציר ראשון. מתמחה בטכניקות ייחודיות, כגון חמר הכסף, מיניאטורות והכנת מודלים. רות משרה על כל באי הסדנה ממחשבותיה החיוביות, המאפשרות לכל אחד ואחת להצליח. בשנים האחרונות, רות מובילה את קורסי הפטנט הייחודיים של הסדנה- הוקוס פוקוס וקליפות. רות היא בעלת סטודיו עצמאי, המתמחה בתכנון וביצוע מודלים לתעשייה ולבתי מלאכה ייחודיים. רות הינה בוגרת “בצלאל” ירושלים באמנות וצורפות וכן בוגרת קורס גמולוגיה.

אלונה שמיוביץ ברכה

תושבת חולון. אלונה מלמדת מקצועות שונים בסדנה- מרכזת מגמת יסודות הצורפות, מרכזת לימודי צורפות בזהב ומתמחה בהוראת מודלים משעווה. היא מפתחת קורסים שונים בסדנה כגון טבעות סוליטר, שרשראות וטבעות שמנמנות. אלונה מרכזת את מגמת הצבע בסדנה, כולל צביעת מתכות. מתמקדת בשילוב של חומרים פולימרים בתכשיטים ומשלבת פיתוחים אחרונים מהעולם במסגרת קורסי הצבע. בעלת סטודיו עצמאי, עובדת בעיקר בזהב וטיטניום לחנויות יוקרה וללקוחות פרטיים. אלונה מביאה איתה את הסקרנות והקדמה וכן את כל הטכניקות המרתקות שהופכת אותן לעשייה מופלאה. בעלת בלוג ב The Marker Cafe, חנות ב Etsy, קבוצה בפייסבוק שמה המקצועי – OAKA
 

גלית רשף

תושבת תל מונד, נשואה ליורם ואם ל-2 בנות. גלית מרכזת את מגמת העיצוב בסדנה. עובדת בשיתוף עם צוות הסדנה, בכל השכבות השונות, בתכניות העשרה ותרגילי עיצוב שוטפים, וכן מרכזת את פרויקט הסיום. משמשת כאוצרת לתערוכות הסדנה משנת 2006 וכמו כן יוזמת שיתופי פעולה עם גורמים חיצוניים. גלית בוגרת המכון הטכנולוגי בחולון. במקצועה היא מעצבת פנים, המתמחה ברישום תעשייתי ועיצוב המוצר. כמו כן, היא בוגרת הסדנה לצורפות של יעל שקדי משנת 1997 והתמחתה בטכניקות צורפות שונות.

סופי ירחי

סופי חתוך מגורען

תושבת בית הלוי בעמק חפר, נשואה לבני ואמא ל-3 בנים. צורפת פעילה ובוגרת הסדנה לצורפות. עובדת בבית מלאכה ליצור תכשיטים לחברות מובילות ובעלת סטודיו פרטי לצורפות. מתמחה בתכשיטים אתניים, פיבולות עתיקות וטכניקות מיוחדות. מזה מספר שנים סופי מלמדת בסדנה במגמת מתכת. חברה בצוות המנחים של פרויקט Imagine עולם ללא גבולות, מחווה לזכרו של אילן רמון ז”ל. מנחה קבועה בתערוכות קונספט בסדנה.

ארנה לופט

ארנ ה מטופל ציור

תושבת מושב חגלה, אם לשלוש בנות. ארנה, בוגרת הסדנה לצורפות של יעל שקדי בכל מגוון הקורסים, מורה מובילה בקורס תכנת ריינו לעיצוב ב D3. בעלת סטודיו עצמאי בבית, בו היא מתמחה בסגנונה המיוחד תכשיטים בעלי נוכחות -ומסרים אישיים.

מרים אביב

תושבת תל אביב, נשואה לאיב ואם לארבע בנות. בוגרת מגוון רחב של קורסים בסדנה לצורפות ובעלת סטודיו עצמאי, בו היא מתמחה בתכשיטים משולבים בעור, בשעווה וכן בעבודה בשיטת הצריבה הפוטוכימית. מרים מורה בקורסים יסודות הצורפות, צורפות מתקדמים, גילוף מודלים בשעווה ותכנת ריינו לעיצוב D3.

יעל צרפתי כהן

צורפת ומעצבת תכשיטים, בוגרת תואר ראשון ( B.Des ) בהצטיינות במחלקה לעיצוב תכשיטים בשנקר. בוגרת תואר שני ( M.Des ) בתכנית היוקרתית של ה- Creative Academy במילאנו, איטליה עם התמחות במוצרי יוקרה. לאחר לימודיה עשתה סטאז’ בסטודיו של חברת התכשיטים היוקרתית Van Cleef & Arpels בפריז, וכיום בעלת סטודיו עצמאי לעיצוב ייחודי וייצור קולקציות המשווקות בארץ ובעולם. מורה בקורסי “צורפות מתקדמים” ובקורס “בציר ראשון” בסדנה. כמו כן יעל מורה לעיצוב בכיתות השונות.

מאיה אור

צורפת צעירה ומבטיחה שתכשיטיה משלבים עיצוב וטכניקות שונות כמו צורפות שעווה וריינו, ברמה הגבוהה ביותר.
מאיה צורפת פעילה בסטודיו לתכשיטי יוקרה בבורסה ומלמדת בסדנה בקורסים של יסודות הצורפות, יסודות השעווה וצורפות מתקדמים.

מוטי אבידן

יליד ירושלים. מורה מוביל בקורס “בציר ראשון” לבוגרים. מעצב את תצוגת התכשיטים בתערוכות הבוגרים של הסדנה לצורפות. מעצב ומורה לעיצוב ב”שנקר”, “מכללה למנהל”, “קמרה אובסקורה”. בוגר המחלקה לעיצוב מוצר “אסכולה לעיצוב” תל אביב 2005. במשך שנים רבות עסק בהפקה ועיצוב תערוכות במסגרות מוזיאליות. מתמחה בתחום הממשק שבין עיצוב מוצר לעיצוב פנים ובראיית ההקשרים העדינים והמורכבים הנדרשים לשם קומפוזיציה, הצבה והצגה נכונה של אובייקט יחיד או אובייקטים מרובים. בעשור האחרון היה שותף בעיצובן והפקתן של תערוכות תכשיטים רבות, בכלל זאת תערוכות תכשיטים שעוצבו עבור ה”סדנה לצורפות של יעל שקדי”.

ריקי בלנגה

תושבת פתח תקוה, נשואה ואם לבן ובת. הרכזת האדמיניסטרטיבית של הסדנה לצורפות. ריקי מנהלת את תהליך הרישום, מרכזת הקשרים בין התלמידים להנהלת הסדנה ואחראית על חנות החומרים בסדנה. בנוסף, היא מרכזת את קשרי החוץ של הסדנה. ריקי היא בוגרת לימודי צורפות מתכת ומודלים בשעווה ב”הסדנה לצורפות של יעל שקדי” .

חגית מנדלבאום

חגית ציור

חגית תושבת הוד השרון, נשואה ליוסי ואם לבן ובת. חגית מנהלת בסדנה את מחלקת הכספים, אחראית על אתר הסדנה ומייצגת את הסדנה מול הספקים והתלמידים והיא הכתובת לחשבוניות ושאר המסמכים המלווים את רישום הסטודנטים.

דפנה דגן

דפנה ציור

תושבת תל אביב, אם ל-2 בנות. דפנה צורפת מזה שנים רבות. מתמחה במחקר ופיתוח טכניקות ייחודיות בעבודה עם מתכת כגון:

  1. מוקומה גנה טכניקת שילוב מתכות יפנית עתיקה
  2. טבעות פריסה
  3. הרמת מתכות לתכשיטים
  4. עובדת על תוכנת מחשב לעיצוב תכשיטים

בעלת סטודיו עצמאי לעיצוב תכשיטים, מביאה איתה רוח נועזת ומאתגרת לסדנה.

יורם רשף

יורם רשף

נשוי לגלית ואב לשתי בנות. יורם הינו צלם המתמקד בשימת דגש על יצירתיות ורעיונות חדשים,
בשילוב עם איכות טכנית גבוהה וסגנון ייחודי.

יורם בילה את 25 השנים האחרונות בתחום צילום.
הוא בוגר לימודי עיצוב גרפיים וצילום ומשמש כמרצה בכיר במחלקה לתקשורת בצילום במכללה האקדמית הדסה ירושלים. 

יורם פיתח קורס ייחודי לצילום המיועד לצורפים: צילום תכשיטים בסמארטפון אותו הוא מעביר בסדנה לצורפות של יעל שקדי.

סימונה גולדנברג

תושבת כפר סבא, נשואה לטל ואמא לבת ובן.
צורפת ומעצבת תכשיטים, בעלת סטודיו anOmis לטבעות נישואין ותכשיטים בעיצוב אישי, וחנות בפלטפורמת ETSY.
במהלך השנים עבדה בתעשיית התכשיטים בארץ כצורפת, מעצבת ומנהלת סטודיו במפעל.
בעבודתה משלבת טכניקות של צורפות קלאסית, גילוף בשעווה ועבודה בתוכנת ריינו.
סימונה בוגרת תואר ראשון בעיצוב תכשיטים בשנקר, כולל סטאז’ במחלקת התכשיטים של חברת Marks and Spencer.
את התואר סיימה בהצטיינות יתרה.
מורה בקורסים יסודות הצורפות ויסודות השעווה.

אזור ראשי, לקיצור דרך לחצ/י כפתור ALT + z